Casper Liljestrand na pokładzie Zepter KPR Legionowo

21 лист. 2023 | Transfery

Casper Liljestrand jest wychowankiem szwedzkiego IFK Ystads, a w poprzednim sezonie (do teraz) reporezentował barwy brązowego medalisty Mistrzostw Polski - Górnika Zabrze.
Wcześniej grał dla takich drużyn jak MKS Kalisz (2019/2020), czy Unii Tarnów (2020/2021, 2021/2022).

Kontrakt na mocy wypożyczenia obowiązywać będzie do 31 maja 2024 roku.

Szwed jest synem wybitnego piłkarza ręcznego, również bramkarza, który to w Barcelonie wywalczył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Patryk Liljestrand po zakończeniu kariery sportowej prowadził jako trener wiele zespołów na najwyższym poziomie, w tym kluby Superligowe.

Do tej pory nasz klub nie może pochwalić się wysoką skutecznością w bramce. Na 461 rzutów, nasi golkiperzy interweniowali 78 razy, co daje średnią skuteczność na poziomie niecałych 17%. Liczby te są brutalne i na dziś wypadamy na tej płaszczyźnie najgorzej spośród pozostałych 13 klubów ze stawki.
Wierzymy, że superligowe ogranie Caspra i idąca za tym rywalizacja w bramce zaowocują lepszą skutecznością i pierwszą zdobyczą punktową.

Bardzo cieszymy się z ze wzmocnienia czerwono-biało-niebieskiej rodziny. Casprowi życzymy wielu niesamowitych parad w legionowskim trykocie.