ORLEN sponsorem tytularnym Superligi

6 лип. 2023 |

ORLEN sponsorem tytularnym najwyższego szczebla rozgrywek piłki ręcznej w Polsce – ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. Nowa umowa dotyczy trzech najbliższych sezonów i obejmuje szereg świadczeń marketingowych.

ORLEN sponsorem tytularnym najwyższego szczebla rozgrywek piłki ręcznej w Polsce – ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. Nowa umowa dotyczy trzech najbliższych sezonów i obejmuje szereg świadczeń marketingowych.

Na mocy nowej umowy, marka ORLEN, oprócz obecności w nazwie rozgrywek będzie eksponowana na strojach meczowych wszystkich klubów, parkietach, bandach LED i statycznych podczas 349 meczów najwyższego szczebla rozgrywek męskiej i kobiecej piłki ręcznej w Polsce. Ekspozycja marki koncernu pojawi się również w transmisjach telewizyjnych i internetowych oraz w mediach digitalowych ORLEN Superligi i klubów, takich jak strony www, aplikacja mobilna oraz media społecznościowe.

ORLEN to największa firma multienergetyczna w tej części Europy. Budujemy silną, globalną markę nie tylko realizując duże programy inwestycyjne, ale także wspierając najbardziej popularne dyscypliny sportu w Polsce, jedną z nich jest bez wątpienia piłka ręczna. Dlatego po połączeniu z PGNiG podjęliśmy decyzję, że będziemy kontynuować sponsoring tytularny tych rozgrywek i w ramach Grupy ORLEN pozostaniemy partnerem Superligi. Polskie kluby to liczące się zespoły w europejskich rozgrywkach, a w zbliżającym się sezonie po raz pierwszy w historii aż pięć z nich zagra w fazach grupowych dwóch najważniejszych rozgrywek na kontynencie. Liczymy na to, że nowy sezon przyniesie jak najwięcej sukcesów – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

Podpisanie umowy pomiędzy ORLEN i Superligą to efekt optymalizacji polityki sponsoringowej w Grupie ORLEN po zrealizowanych akwizycjach w ramach multienergetycznego koncernu. Już od 2010 roku polską piłkę ręczną na wielu płaszczyznach wspierało PGNiG z Grupy ORLEN, poprzez sponsoring juniorskich i seniorskiej kadry narodowej kobiet i mężczyzn. Sponsor był zaangażowany również w powstanie i rozwój Superligi (2016 r.) oraz Superligi Kobiet (2019 r.). Droga obrana wiele lat temu zaowocowała sukcesami klubów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek. Teraz wsparcie to będzie kontynuowane przez ORLEN.

– Jesteśmy dumni, że tak silny i stabilny partner nadal będzie wspierać rozwój ligowych rozgrywek piłki ręcznej i dostrzega przy nich potencjał promocyjny dla marki ORLEN. To dla nas dowód zaufania i potwierdzenie dobrze wykonywanej pracy. To strategiczne partnerstwo umożliwi dalsze podnoszenie wartości rozgrywek, zarówno w wymiarze sportowym jak i organizacyjno-marketingowym.  Jestem przekonany, że czeka nas mnóstwo niesamowitych sportowych emocji w trakcie meczów szczypiornistek i szczypiornistów – powiedział Piotr Należyty, Prezes Zarządu Superligi sp. z o.o.    

Nowa identyfikacja wizualna Superligi i Superligi Kobiet

Zmianie sponsora tytularnego towarzyszy kompleksowa zmiana identyfikacji wizualnej rozgrywek, na czele z nowym logotypami dla obu lig i z wpisaną w nie marką ORLEN.

Superliga zyskała nowe logo oparte na monogramie S, zamkniętym w „poruszonym” sześciokącie, całkowicie nowe kolory, bazujące na intensywnym pomarańczowym i chłodnej mięcie oraz dedykowaną typografię. Celem nowej identyfikacji jest unowocześnienie marki rozgrywek Superligi oraz stworzenie atrakcyjnego konceptu, który pozwoli zwrócić na siebie uwagę wśród nowych grup odbiorców zarówno w przestrzeni digitalowej, telewizyjnej jak i w halach.

Integralnym elementem nowego znaku jest nazwa sponsora tytularnego. W przeciwieństwie do często stosowanych rozwiązań ORLEN nie został oddzielony od znaku ligi, a stał się jego integralną częścią.

ORLEN to największy sponsor polskiego sportu. Swoim wsparciem obejmuje blisko 100 utalentowanych zawodników i zawodniczek, ponad 70 klubów sportowych, 11 związków i 2 komitety – olimpijski i paralimpijski. ORLEN wspiera mistrzów, a także młode talenty. W całym 2022 roku koncern realizował programy, które swoim zasięgiem objęły ponad 300 tys. dzieci w całym kraju.

Superliga Sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – ORLEN Superligą i ORLEN Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.