Powrót na fotel wicelidera!

22 бер. 2022 |

W 19 kolejce Ligi Centralnej KPR Legionowo pokonał SPR GKS Autoinwest Żukowo 35:25. Sobotnie zwycięstwo oznacza, że wracamy na fotel wicelidera tabeli Ligi Centralnej.

W 19 kolejce Ligi Centralnej KPR Legionowo pokonał SPR GKS Autoinwest Żukowo 35:25. Sobotnie zwycięstwo oznacza, że wracamy na fotel wicelidera tabeli Ligi Centralnej.

Nie zatrzymujemy się. Od początku 2022 roku idziemy jak burza i notujemy piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem o dobrej dyspozycji naszej drużyny przekonał się rywal z Żukowa. Po raz kolejny znakomity występ w IŁ Capital Arenie zanotował w bramce Tomasz Szałkucki, a w polu tym razem nie do zatrzymania był Maksymilian Śliwiński 9/9.

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. W bramce gości dobrze prezentował się Bartłomiej Żurawski. W 10 minucie po trafieniu niezawodnego w tym meczu Śliwińskiego KPR wyszedł na prowadzenie 4:3, ale nie na długo. Duet Maciej Papina i Szymon Gajdziński ponownie doprowadzili do remisu i taka wymiana ciosów trwała do momentu wykluczenia rozgrywającego gości – Krzysztofa Jagielskiego. Gospodarze perfekcyjnie wykorzystani dwuminutową przewagę liczebną i poszli za ciosem. W 20 minucie prowadzili już 11:6, a na przerwę zeszli z zapasem siedmiu bramek tracąc ich do przerwy zaledwie dziewięć /16:9/.

Niewiele zmieniło się w drugiej części spotkania. W zespole z Żukowa wyróżniał się Rafał Stępień i wspomniany Papina, a w IŁ Capital Arenie szalał Maksymilian Śliwiński i reszta jego kolegów. Zaledwie 10 minut w drugiej połowie potrzebował zespół duetu Prątnicki-Smolarczyk, żeby uzyskać okrągłe 10 bramkowe prowadzenie, chwilę później powiększone do jeszcze większych rozmiarów. Ten fakt sprawił, że w drużynie z Legionowa pojawiło się rozluźnienie. Autoinwest odrobiał straty, ale do świetnie dysponowanego KPR-u zdołał zbliżyć się najbliżej na dystans ośmiu trafień. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 35:25.

Za tydzień KPR zagra na wyjeździe z MKS Nielbą Wągrowiec. W I rundzie zespół Bartosza Świerada był lepszy o jedno trafienie. W domu ponownie spotkamy się za kibicami 2 kwietnia. Do IŁ Capital Areny przyjedzie lider Ligi Centralnej ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

KPR Leginowo – SPR GKS Autoinwest Żukowo 35:25 (16:9)

KPR Legionowo: Szałkucki, Zacharski – Śliwiński 9, Fąfara 7, Kasprzak 5, Ciok 4, Wołowiec 3, Brzeziński 2, Chabior 2, Lewandowski 1, Brinovec 1, Laskowski 1, Brzozowski, Prątnicki, Kostro, Tylutki.