Z Zamościa wracamy z tarczą

14 lut 2022 |

W 15 kolejce Ligi Centralnej KPR Legionowo wygrywa na wyjeździe z MKS Padwą Zamość 28:21 i tym samym przerywa serię domowych zwycięstw dziesiątej drużyny Ligi Centralnej.

W 15 kolejce Ligi Centralnej KPR Legionowo wygrywa na wyjeździe z MKS Padwą Zamość 28:21 i tym samym przerywa serię domowych zwycięstw dziesiątej drużyny Ligi Centralnej.

Zgodnie z zapowiedziami gospodarzy było to meczycho przez duże „M”. Na trybunach zamojskiej hali OSiR zasiadło blisko 800 osób. Gorąca atmosfera przełożyła się na efektowne widowisko jakie wspólnymi siłami zgotowały obydwa zespoły.

Wynik spotkania otworzył rzutem z dystansu Krystian Wołowiec. Skutecznie odpowiedziała Padwa akcją, po której gospodarze otrzymali rzut karny i wykluczenie Filipa Fąfary. Siódemkę na bramkę zamienił najskuteczniejszy zawodnik zamojskiej drużyny – Paweł Puszkarski. Rywal wykorzystał osłabienie KPR-u i szybko wyszedł na prowadzenie. Nie na długo, bo za sprawą Adama Laskowskiego szybko odpowiedział grający w osłabieniu KPR.

Wymiana cios za cios trwała do 10 minuty. Od tego momentu warunki na boisku powoli zaczął dyktować zespół duetu trenerskiego Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego. Dobrze funkcjonowała obrona do spółki z Tomaszem Szałkuckim. KPR w 13 minucie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i utrzymał je do końca pierwszej połowy tracąc na trudnym terenie w pierwszych 30 minutach zaledwie 10 bramek.

Po zmianie stron KPR kontynuował skuteczna grę i po chwili prowadził już 14:10. Padwa próbowała gonić, nawet zdołała zbliżyć się do gości zawodów dwie bramki, ale to było wszystko na co mogli sobie dzisiaj pozwolić podopieczni Tomasza Czerwonki. Kiedy w 40 minucie meczu bramkę z 6 metrów zdobył Tomasz Kasprzak było już 13:18. Padwa zanotowała jeszcze jeden zryw, ale po czasie wziętym chwilę później KPR ponownie zaczął grać skutecznie i w 53 minucie prowadził aż siedmioma bramkami (17:24). Tak wysokie prowadzenie KPR utrzymał już do końca spotkania, a zwycięstwo 28:21 przypieczętował w ostatnich sekundach efektowną wkrętką Jakub Brzeziński.

MKS Padwa Zamość – KPR Legionowo 21:28 (10:12)

MKS Padwa Zamość: Gawryś, Kozłowski – Małecki 6, Orlich 6, Mchawrab 3, Bajwoluk 2, Adamczuk A. 1, Puszkarski 1, Szymański 1, Mehdizadeh 1, Fugiel Sz., Kłoda, Olichwiruk, Fugiel T., Adamczuk K.

Kary: 16 min.

Karne: 2/5

KPR Legionowo: Szałkucki, Zacharski – Fąfara 5, Ciok 4, Laskowski 4, Wołowiec 3, Brinovec 3, Kasprzak 3, Brzeziński 3, Chabior 2, Śliwiński 1.

Kary: 12 min.

Karne: 2/3